Kontakt

Välkommen att kontakta oss. Vill du komma på besök är vi tacksamma om du först kontaktar oss. Skolans ordinarie öppettider är kl. 08.00-16.00.

Lovisedalsskolan

E-post
lovisedalsskolan@vallentuna.se

Telefon
08-587 853 83

Post
Lovisedalsskolan
Post 29
186 21 Vallentuna

Besök
Uthamra skolväg 1

Fakturaadress

Vallentuna kommun
Lovisedalsskolan
FE 945
838 27 Frösön

OBS! Ange alltid vårt referensnummer.

Administrativ samordnare/skolexpedition

Ing-Gull Averbo

E-post
ing-gull@vallentuna.se

Telefon
08-587 853 83

 

Rektor tillika förskolechef

Sara Laurent

E-post
sara.laurent@vallentuna.se

Telefon
08-587 856 34

Biträdande rektor

Linda Hallén

E-post
linda.hallen@vallentuna.se

Telefon
08-587 849 77

Biträdande rektor

Lena Borell

E-post
lena.borell@vallentuna.se

Telefon
08-587 863 81

Vaktmästare

Björne Orveland

E-post
bjorne.orveland@vallentuna.se

Telefon
08-587 853 18

Skolsköterska

Emma Thermaenius

E-post
emma.thermaenius@vallentuna.se

Telefon
08-587 853 17

Studie- och yrkesvägledare

Tina Dahlin

E-post
tina.dahlin@vallentuna.se

Telefon
08-587 852 22

Kurator

Maria Enbom

E-post
maria.enbom@vallentuna.se

Telefon
08-587 849 04

Skolköket/kökschef

Robert Heribertsson

E-post
robert.heribertsson@vallentuna.se

Telefon
08-587 853 19

Någonting gick fel

Ditt meddelande har nu skickats